میزان حداقل حقوق و مزایا کارگران در سال 1401 + نکات مهم!!!

میزان حداقل حقوق و مزایای کارگران 1402

با توجه به تصمیم شورای عالی کار، حداقل میزان حقوق کارگران در سال 1401، 57.4 درصد افزایش یافته است. این بدان بعناست که حداقل دستمزد در ماه از 2 میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۵۰ تومان به 4 میلیون و ۱۷۹ هزار و۷۵۰ تومان و حداقل دستمزد روزانه از ۸۸هزار به ۱۳۹هزار تومان می رسد.

علاوه بر این ها حداقل دریافتی ماهانه کارگران با دو فرزند به ۶ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۰۰ و حداقل دریافتی ماهانه کارگران با یک فرزند به ۶ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۲۵ تومان رسید.

مطلب پیشنهادی: چه مشاغلی معاف و شامل مالیات حقوق می شوند؟

حداقل حقوق و مزایای کارگران 1401

توضیحات:

  1. از اول سال 1401سایر سطوح مزدی به ماخذ روزانه 38 درصد به اضافه روزانه مبلغ 171,722 ریال افزایش می یابد.
  2. به موجب ماده 86 قانون تامین اجتماعی، کمک هزینه عائله مندی (حق اولاد) به بیمه شده پرداخت می شود مشروط بر آنکه:
    الف) بیمه شده حداقل سابقه پرداخت حق بیمه هفت صد و بیست روز کار را داشته باشد.
    ب) سن فرزندان از 18 کمتر باشد و یا منحصرا به تحصیل اشتغال داشته باشند تا پایان تحصیل یا در اثر بیماری یا نقص عضو طبق گواهی کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 19 این قانون (قانون تامین اجتماعی) قادر به کار نباشند.
  3. مصوبه کمک هزینه مسکن (ماهانه) به مبلغ 6ملیون و 500 هزار ریال به پیشنهاد شورای عالی کار برای تصویت نهایی به هیات محترم وزیران تقدیم شده است.

بخشنامه مزد سال جاری و دستور عمل های تبعی آن در درگاه اینترنتی (پرتال) وزارت کار و رفاه اجتماعی به نشانی: https://www.mcls.gov.ir/ و تارنمای (وب سایت) اداره کل روابط کار و جبران خدمت به نشانی: https://rkj.mcls.gov.ir/ در دسترتس قرار داده شده است.

با توجه به توضیحات بالا، در سال جدید هیچ کارگر مشمول قانون کاری کمتر از پنج میلیون و ۶۷۹ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.

اخبار مرتبط
دیدگاه‌ها

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *